Projekt MAMAVIS podporovaný ICUK ovládl celorepublikovou soutěž Nastartujte se

Praha 18. října 2018

V šestém ročníku soutěže Komerční banky Nastartujte se vyhrála s projektem Mamavis první místo a finanční odměnu 300 000 korun Martina Štefanková z Klášterce nad Ohří. Z inkubačního programu Startup Go až na pomyslný vrchol ji doprovázelo Inovační centrum Ústeckého kraje.

Ze 45 přihlášených v soutěži vybrala odborná porota projekt Mamavis, jejímž produktem jsou inovované zábalové pásy dle Vincence Priessnitze. Jedinečnost a novost tohoto výrobku spočívá v praktickém a komfortním provedení klasického Priessnitzova zábalu, tzn. sloučení tří vrstev v jednu. Zábal  je navíc víceúčelový a nemusí tedy sloužit pouze jako Priessnitzův zábal. Martina přišla s nápadem poté, co klasická metoda s mokrým kapesníkem a igelitem nefungovala podle jejích představ. Nechala  si schválit užitný vzor a začala podnikat. Nejprve na základě intuice, poté se přihlásila do inkubačního programu StartUp Go, který ji pomohl vypracovat byznys plán, rozšířit tým i získat první investice.

Díky inkubátoru jsem se postupně se svým rozšířeným týmem přesunula od amatérství k profesionálnímu podnikání,” popisuje Martina svůj posun a dodává: „V roce 2017 jsem navázala spolupráci  s Inovačním centrem Ústeckého kraje, přihlásila se do inkubátoru a zvítězila v závěrečných prezentacích Startup Go Grill. To mi zásadně pomohlo rozvinout vlastní podnikání.“ S výhrou v soutěži Nastartujte se pak získala i vysokou finanční odměnu: „Zmíněných 300 tisíc korun v hotovosti a dalších 200 tisíc ve službách samozřejmě využiji pro další rozvoj podnikání. Jelikož chceme dále expandovat, peníze  použijeme právě na to,“ doplňuje Martina.

ICUK dopomohl Mamavis i k dalšímu úspěchu. Projekt se umístil v TOP 8 nejlepších biotech projektech celosvětové soutěže Startup World Cup. “Máme radost, když se projektům, které podporujeme  a pomáháme jim růst, daří. V současné době se projekt Martiny Štefankové připravuje na další expanzi  a boduje ve národních i celosvětových soutěžích. Mamavis je co do úspěšnosti výjimečným projektem, ale věřím, že podobných projektů náš inkubační program bude generovat čím dál více,” říká na závěr optimisticky ředitel ICUK Tomáš Siviček.

Ondřej Klein

Martina Štefanková
Máma, která ví... že příroda léčí a je milující Matkou nás všech. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře